poniedziałek, 6 października 2014

Propozycja na dziś


scena z filmu "Miasto 44"

Jesień w pełni, co dało się szczególnie odczuć wczoraj, kiedy musieliśmy skrobać szyby samochodów. Pogoda nie zachęca nas do spacerów, spędzania czasu na świeżym powietrzu.Dlatego proponuje udać się do kina. Do wyboru mamy Multikino na ulicy Focha 48, Cinema City w galerii handlowej Focus Mall oraz kino Helios w Galerii Pomorskiej.
W ofercie bydgoskich kin każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli wybierzecie się do kina z dziećmi możecie wybierać z bogatej oferty film animowanych oraz familijnych:


  • Barbie i tajemnicze drzwi
  • Wakacje Mikołajka
  • Samoloty 2
  • Dzwoneczek i tajemnica piratów
  • Antboy
  • Jak wytresować smoka 2
Wyboru w komediach nie mamy zbyt dużego. W Multikinie i Cinema City obejrzeć można polską produkcję Sextaśma. Miłośnicy horrorów zobaczyć mogą film Jak w piekle, tak i na Ziemi. Jeśli preferujecie filmy akcji to macie do wyboru Lucy, Strażnicy Galaktyki, Więzień Labiryntu i Niezniszczalni 3.
Celowo na koniec zostawiam film, który każdy Polak zobaczyć musi. Jest nim Miasto 44.Czekałam na ten film już od kilku miesięcy i udałam się na seans w dniu premiery. Jak dla mnie film obowiązkowy. Według mnie nie jest to film czysto historyczny, historia jest tłem a główny wątek to miłość dwojga ludzi w czasach Powstania Warszawskiego. Film daje wiele do myślenia. Czy żyjemy na prawdę w ciężkich czasach? Czy potrafimy wiele zrobić dla miłości? Obejrzyjcie ten film, a Wasze podejście do życia zmieni się diametralnie. Zobaczcie co przeżywali ludzie podczas Powstania, jakie upokorzenia i jaki ból musieli znosić. Walczyli, poświęcali się dla Ojczyzny. Patrzyli, jak giną niewinni ludzie, dzieci, ich rodziny, przyjaciele. Byli świadomi tego, że sami mogą ujść z życiem. Mimo tego nie poddawali się! Wolność kraju była dla nich najważniejsza.


Obejrzyjcie Miasto 44 i podzielcie się swoją opinią.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Pomorzanka na Kujawach , Blogger