poniedziałek, 20 października 2014

Co zwiedzić w weekend? Ostromecko!

źródło: bydgoszcz.pl

By podziwiać budowle barokowe i w stylu nieoklasycystycznym nie trzeba wcale daleko jechać. Mieszkańcy Bydgoszczy jadąc w kierunku Torunia znajdą przy drodze drogowskazy kierujące do Ostromecka. Mieszkańcy Fordonu wystarczy, że przedostaną się mostem Fordońskim na drugą stronę Wisły i już praktycznie są w Ostromecku. Kilometrów jest zatem niewiele, a miejsce jest warte uwagi. Korzystając z ostatnich pięknych jesiennych dni udałam się wraz ze znajomymi na spacer po kompleksie parkowo- pałacowym w Ostromecku. Polecam każdemu, udać się w piękną pogodę do tego miejsca. Myślę, że o każdej porze roku Ostromecko zachęca do spacerów i zwiedzania pałaców. Jak na razie miałam okazję spacerowanie w Ostromecku jedynie jesienią, ale na pewno wybiorę się tam również zimą, wiosną i latem.


Wjeżdżając do Ostromecka od strony Bydgoszczy zauważamy zaraz za bramą pierwszy pałac. Jest to tzw. Nowy Pałac, zbudowany w latach 1832-1848. Obecnie w pałacu znajduje się restauracja oraz hotel.Udając się na południe od Nowego Pałacu, przechadzamy się alejkami 35-hektarowego ogrodu w stylu angielskim.


Następnie udajemy się do usytuowanego na skarpie Wisły Pałacu Starego, który został zbudowany ok. 1730 roku w stylu barokowym.Spacer po kompleksie pałacowo- parkowym zajmuje ok 2 godziny.
Jak widać na załączonym obrazku warto udać się do Ostromecka. Polecam to miejsce z czystym sumieniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Pomorzanka na Kujawach , Blogger