środa, 8 października 2014

BYDGOSZCZANIE na Facebooku

źródło: Bydoszczanie

W Facebooku prężnie rozwija się grupa Bydgoszczanie. Z dnia na dzień wzrasta ilość członków i na dzień dzisiejszy grupa liczy 38 051 osób. O specyfice grupy kilka słów poniżej.

Członkowie grupy poruszają na forum różne tematy. Początkowo uczestnicy szukali na forum informacji na temat jak dojechać, gdzie coś znaleźć, gdzie najtaniej itd. Dzisiaj znajdziemy tam nie tylko zapytania, ale również wszelakie reklamy, ogłoszenia, prośby i bieżące informacje z Bydgoszczy. Nie patrząc w okno dowiesz się z grupy, że jest burza, a o nadchodzącym deszczu dowiesz się zanim zacznie padać. Już niejedna osoba odnalazła zagubiony portfel czy telefon dzięki pomocy Bydgoszczan.Kim są BYDGOSZCZANIE?


Pozwoliłam sobie wyróżnić cztery podgrupy członków grupy, a mianowicie:


1. Poszukiwacze. Do tego grona zaliczają się osoby, które czegoś potrzebują i umieszczają zapytanie na tablicy grupy. Zazwyczaj są to osoby bierne, które raczej nie udzielają odpowiedzi na pytania zadawane przez innych użytkowników. W swojej wypowiedzi dodają przeważnie zdanie: Bez zbędnych komentarzy, hejterom dziękuję itp.
2. Informatorzy. Są nimi osoby, które chętnie odpowiadają na pytania innych użytkowników. Widać, że mocno wczuwają się w rolę informatorów, chętnie pomagają, szukają przydatnych linków w internecie i umieszczają je pod postem.
3. Obserwatorzy. Są to przeważnie osoby, które biernie uczestniczą w grupie. Raczej nie udzielają odpowiedzi i nie piszą postów. Jedynie śledzą wpisy innych użytkowników i wyłapują przydatne dla nich informacje.
4. Hejterzy. Do grona hejterów zalicza się osoby, które piszą złośliwe komentarze pod postami innych użytkowników, dodają nic nieznaczące treści. Takie osoby często dostaką bana od moderatora za używanie wulgaryzmów i zaśmiecanie strony.

Podsumowując, stworzenie grupy Bydgoszczanie to świetny pomysł. Właściwie każdy może liczyć na pomoc, żadne pytanie nie zostaje bez odpowiedzi. Miejmy tylko nadzieję, że grupa ta nie straci swojego pierwotnego charakteru i nie zostanie zdominowana przez hejterów, którzy zaśmiecają tablicę na Facebooku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Pomorzanka na Kujawach , Blogger