niedziela, 28 czerwca 2015

Strach przed zmianami

Pamiętam siebie sprzed lat. Głowa pełna marzeń, pragnień, celów. Niestety nie miałam odwagi zrobić pierwszego kroku, by coś w swoim życiu zmienić. Jedyne co się zmieniało to data w kalendarzu...


 Nie mogę powiedzieć, że moje życie było nudne ale brakowało w nim CZEGOŚ. Może też z wiekiem człowiek uświadamia sobie pewne rzeczy, nie wiem, w sumie nie jest ze mną chyba aż tak źle. Ale dzisiaj wiem, że nie można tracić ani chwili, by spełniać swoje marzenia. Czas mija, młodość ucieka. Życie pokazało mi już nie raz, że niewykorzystane okazje nie wracają a bojąc się zrobić pierwszy krok tylko zatracamy się w swojej niemocy. Nie robiąc pierwszego kroku nigdy nie posuniemy się do przodu.

Zastanawiam się nieraz, skąd bierze się w ludziach strach przez zmianami. Mogłabym wyliczać historie bez końca osób, które na co dzień narzekają na swoją pracę, chcieliby ją zmienić. A gdy nadarza się okazja, rezygnują z niej, bo boją się zmian, Boją się zmian w swoim życiu, bo nie wiedzą, co przyniesie przyszłość.

"Życie daje każdemu tyle, ile sam ma odwagę sobie z niego wziąć."
Jacek Pałkiewicz

W zeszłym roku 3 razy zmieniałam pracę w poszukiwaniu tej idealnej. Nie wahałam się ani chwili przed odejściem z mojej pierwszej pracy. Nauczyłam się tego, co miałam się nauczyć, a wiedząc, że każda zmiana miejsca pracy niesie za sobą nowe doświadczenia, nową wiedzę, pragnęłam iść do przodu.

Istnieje oczywiście ryzyko, że decyzja o zmianach nie będzie trafiona. Ale pamiętajcie, zawsze jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia życiowe i przede wszystkim jesteśmy mądrzejsi. Ja nie żałuję żadnej decyzji. Każda, niezależnie od tego czy przemyślana, czy spontaniczna, niosła za sobą szereg zdarzeń, które czyniły moje życie bardziej interesującym.

Ludzie! Nie popadajcie w rutynę. Miejcie odwagę spełniać swoje marzenia, iść do przodu i zrobić coś dla siebie. Życzę Wam z całego serca, by wszystkie zmiany w Waszym życiu były na lepsze.

Follow my blog with Bloglovin

1 komentarz:

  1. Też staram się opanować ten strach, chociaż różnie mi to wychodzi :) Jestem pod wrażeniem tego, że nie bałaś się zmieniać pracy - to bardzo poważna decyzja mająca wpływ na wszystkie aspekty życia :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Pomorzanka na Kujawach , Blogger