czwartek, 20 listopada 2014

Zatrudniają z językiem niemieckim


W Bydgoszczy ma swoją siedzibę wiele międzynarodowych firm, które zatrudniają lub chcą zatrudnić osoby ze znajomością języków obcych. Wśród ofert pracy dominują ogłoszenia na stanowiska, na które wymagany jest język niemiecki. Poniżej kilka z nich.

SDL to międzynarodowa firma, która ma swoją siedzibę w Bydgoszczy od 10 lat. Dostarcza nowe technologie i oprogramowania dla firm, które zajmują się tłumaczeniami. Poszukiwane są osoby ze znajomością języków. Kandydaci muszą znać przede wszystkim biegle język angielski. Bardzo dużym atutem jest również znajomość języka niemieckiego oraz innych języków obcych.

W Bydgoskim Parku Przemysłowo- Technologicznym  ma swoją siedzibę firma Neupack, specjalizująca się w produkcji opakowań kartonowych. Szeregi firmy zasilają osoby ze znajomością języka niemieckiego na stanowisku Specjalista ds. Obsługi Klienta. Firma oferuje szereg szkoleń podnoszących kwalifikacje i rozbudowany pakiet socjalny.

Oponeo.pl S.A. jest to firma, która zajmuje się sprzedażą opon i felg przez internet. Firma prowadzi sklepy internetowe niemal w całej Europie i poszukuje pracowników ze znajomością różnych języków, w tym j. niemieckiego. Oponeo oferuje pracę w młodym zespole, szkolenia specjalistyczne oraz wynagrodzenie wzbogacone o premię sprzedażową. Osoby zatrudnione na stanowisku specjalista ds. zamówień i interwencji zagranicznych jest odpowiedzialna za realizację zamówień, telefoniczna i mailowa obsługa klienta, doradztwo w wyborze produktów oraz wyjaśnianie interwencji.

Firma Projprzem S.A. prężnie rozwija swój dział zagraniczny i poszukuje kandydatów do pracy z językiem niemieckim do tłumaczeń oraz przygotowywania ofert dla klientów w języku obcym. Firma Projprzem S.A. specjalizuje się w systemach przeładunkowych, produkuje konstrukcje stalowe oraz jest Generalnym Wykonawcą obiektów w oparciu o konstrukcje stalowe.

Bydgoski producent okien i drzwi PCV Konspo s.j. eksportuje swoje produkty do Niemiec i zatrudnia przy tym specjalistów do spraw exportu oraz przedstawicieli handlowych ze znajomością języka niemieckiego. W przypadku przedstawicieli handlowych firma oferuje służbowy samochód, telefon oraz wynagrodzenie adekwatne do wyników.

Siedziba firmy Planica sp. z o.o. mieści się w Brzozie. Firma jest obecna na rynku od ponad 10 lat i jest światowym liderem w produkcji biokominków. Na potrzeby działu zagranicznego Planica poszukuje pracowników ze znajomością języka niemieckiego, którzy mieliby się zająć koordynacją sprzedaży, jak i handlowców do pozyskiwania nowych klientów.

Najbardziej znaną firmą w Bydgoszczy, która zatrudnia osoby ze znajomością języków obcych jest firma Atos. Jest to międzynarodowa firma informatyczna, oferuje usługi zarządzania infrastrukturą IT, integrację systemów informatycznych, outsourcing i doradztwo. Ze znajomością języków obcych można ubiegać się o pracę na pierwszej linii wsparcia. Firma oferuje bogatą ofertę szkoleń z zakresu IT, co powoduje, że nawet osoby bez doświadczenia i wiedzy z zakresu IT mają szansę zasilić szeregi firmy Atos. Wystarczą zdolności komunikacyjne, chęć poszerzenia wiedzy, umiejętność pracy w zespole i wspomniana już znajomość języków obcych (przede wszystkim j. angielskiego, niemieckiego i francuskiego). Firma oferuje bezpłatne kursy języków obcych, prywatną opiekę medyczną, pakiet relokacyjny oraz kartę Multisport.

Na podobne stanowiska zatrudnia firma Alcatel Lucent. Do zadań na stanowisku konsultant ds. obsługi klienta należy koordynacja realizacji zgłoszeń przychodzących, przyjmowanie zgłoszeń, przekazywanie ich do realizacji ,monitorowanie przebiegu realizacji zgłoszenia, raportowanie w systemie. Praca wymaga mailowego i telefonicznego kontaktu z klientem. Niezbędna na to stanowisko jest znajomość języków obcych.

Również agencje pracy tymczasowej oraz firmy delegujące opiekunki osób starszych do Niemiec poszukują osoby do kontaktu z zagranicznym klientem. Firma Frigga poszukuje specjalistów ds. obsługi klienta zagranicznego z językiem niemieckim. Do obowiązków na tym stanowisku należy kontakt mailowy i telefoniczny z klientami i partnerami z Niemiec i Luksemburga.

Zestawienie, które dla Was przygotowałam, zawiera oferty firm, które znam, o których słyszałam oraz te, u których byłam na rozmowie. Zapewne istnieje jeszcze wiele więcej firm, które poszukują osób ze znajomością języków.
Znacie jakieś? Dodawajcie je w komentarzach :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Pomorzanka na Kujawach , Blogger