poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Brak motywacji? Czas to zmienić!

Zakupiłaś wszystkie książki o zdrowym odżywianiu, lubisz na Facebooku wszystkie strony poświęcone byciu fit a waga nadal stoi w miejscu? Wiedz, że coś tu nie gra.Niestety znam wiele osób, które zanim w ogóle zaczną uprawiać jakikolwiek sport kupują najdroższy sprzęt, strój sportowy, akcesoria, pobiegną raz, może dwa i tyle. Pamiętajcie, dobry rybak złowi największą rybę wędką zrobioną z kawałka kija i sznurka. Tak samo jest w przypadku każdego sportu. Najważniejsze są przede wszystkim szczere chęci i wewnętrzna siła do zrobienia czegoś dla siebie.
Zacznijcie najpierw od siebie samych, zmieńcie tok myślenia, znajdźcie wewnętrzną motywacje, by zrobić coś dla siebie. Wszelkie inne przyziemne rzeczy przyjdą same z czasem.
Życie daje każdemu tyle, ile sam ma odwagę sobie z niego wziąć
-Jacek Pałkiewicz- 


A więc jak zacząć?

Ostatnio przeczytałam biografię wspaniałej kobiety. Kobiety, która nie dawała za wygraną i pokazała wszystkim, że jeśli tylko czegoś pragniemy, jesteśmy w stanie tego dokonać. Mówię tu o Chrissie Wellington, która zaczęła swoją karierę sportową dość późno, a mimo tego dzięki swojej sile walki osiągnęła sukces i została czterokrotną mistrzynią w Ironmenie. 

Książka jest nie tylko dla osób, które marzą o karierze sportowej. Jest dla każdego, kto wątpi w swoje możliwości i nie ma odwagi zrobić pierwszego kroku ku spełnianiu swoich marzeń.

Dla wszystkich tych, którzy wątpią w swoje możliwości, polecam książkę Chrissie Wellington "Bez ograniczeń". Mi książka dała wielkiego kopa do działania. I nie chodzi tu tylko o ćwiczenia. W dużym stopniu zmieniło się moje podejście do pewnych spraw. Wiem teraz, że jeśli naprawdę się czegoś chce z całego serca, nic nie jest w stanie stanąć nam na drodze. Jedynie my sami jesteśmy największą przeszkodą w realizacji naszych marzeń. 

Wszystko dzieje się w naszej głowie. Tylko determinacja i wytrwałość w działaniu doprowadzi nas do celu.

Niebawem zrozumiesz, że to, co dzisiaj wygląda jak poświęcanie się, okaże się zamiast tego najwspanialszą inwestycją, jaką kiedykolwiek zrobisz.
 -Gorden B.Hinkley-

Pamiętaj, że Twoja przyszłość zalezy od tego, co robisz dzisiaj a nie od tego, co zrobisz jutro. Nie przekładaj spraw na później, bo może być już za późno. Pierwszy krok jest najważniejszy, a zarazem najtrudniejszy. Później będzie już tylko lepiej. Wiem co mówię ;)Zacznijmy od prostej rzeczy. Każdy z nas niech chwilę pomyśli o swoich marzeniach i życiowych celach. Teraz zapiszcie to na kartce i obok napiszcie, co musicie zrobić, by dojść do celu. Zacznijcie od drobiazgów. I do dzieła. Czas zrobić pierwszy krok!

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać.
-Jim Ryun- 

Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie swoją motywację. Nawyk przyjdzie z czasem.

1 komentarz:

  1. Dokładnie - na naszą przyszłość pracujemy dzisiaj - tu i teraz, to co sobie wypracujemy dziś - stanie się naszym jutrem.

    A motywacja jest bardzo ważna i ważne jest znalezienie naszego : dlaczego :)

    Lubię czytać inspirujące historie - więc być może sięgnę po : "Bez ograniczeń " . Serdecznie pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Pomorzanka na Kujawach , Blogger