czwartek, 22 stycznia 2015

Bydgoskie biegi 2015

Jesteś zawodowym lub amatorskim biegaczem? Twoje postanowienie noworoczne to zacząć biegać?Najlepszą motywacją będzie ustalenie sobie celu, jakim jest udział w imprezach biegowych. A tych w Bydgoszczy w 2015 roku jest co nie miara. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje.W Bydgoszczy mamy duży wybór, jeśli chodzi o imprezy biegowe. A więc do dzieła! Czas wybrać bieg, zapisać się i zacząć trenować! I wcale nie musi to być na początku półmaraton czy maraton. Wystarczy przebiec 5 kilometrów by poczuć klimat imprez biegowych. Raz spróbujecie, a imprezy biegowe już na stałe zagoszczą w Waszych kalendarzach :)


Kwartet biegowy

Pod patronatem Miasta Bydgoszcz oraz Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego odbędzie się kwartet biegowy, czyli cykl czterech imprez biegowych w różnych terminach. Zapisy na niektóre biegi już trwają. Na bieg RUN Myślęcinek zapisało się już 571 osób, a z potwierdzoną płatnością jest już 376 uczestników. Bieg odbędzie się 15 marca 2015 roku na dystansie 10 kilometrów.
Zapisując się na ten bieg do 28 lutego, opłata startowa wynosi 40zł. Natomiast od 1. do 14. marca za uczestnictwo w zawodach zapłacimy 60zł a w dniu imprezy 100zł.


Zapisy trwają także na bieg: Bydgoszcz na start, również na odcinku 10 kilometrów. Bieg ten odbędzie się 3 maja i już teraz cieszy się ogromną popularnością wśród biegaczy. Zarejestrowanych jest już bowiem 335 uczestników. Opłata rejestracyjna wynosi 40zł, gdy zapiszemy się w terminie do 16 kwietnia, 60 zł, gdy zgłosimy chęć udziału w biegu od 17 kwietnia do 2 maja, a w dniu startu 100zł.W skład kwartetu biegowego wchodzi rónież bieg nocny, który odbędzie się 27 czerwca na dystanisie 10 kilometrów. Więcej informacji oraz rejestracja już wkrótce na oficjalnej stronie bydgoszcznastart.plOstatnim biegiem z tego cyklu jest Półmaraton Bydgoski. Impreza odbędzie się 18 października i wziąć udział będą mogli w niej osoby, które interesuje bieg na odcinku półmaratonu (21,097km) lub na odcinku 5 kilometrów.Po ukończeniu każdego z tych biegów uczestnicy otrzymają medale, które razem tworzą jedną całość. Oficjalna strona internetowa kwartetu biegowego to www.bydgoszcznastart.pl.


Ponadto w Myślęcinku trwa nadal cykl biegów zimowych City Trail na odcinku 5 kilometrów. Kolejny bieg odbędzie się 25 stycznia, następnie 8 lutego i 8 marca. Więcej informacji na stronie www.citytrail.pl

W tym roku szykuje się również duża impreza triathlonowa, właściwie dla każdego. Podczas imprezy Triathlon Bydgoszcz do wyboru mamy dwa dystanse. Dla osób, które pierwszy raz zmagają się z triathlonem polecany jest dystans super krótki (475 m pływania/22,5 km jazdy rowerem /5,275 km biegu). Osoby, które czują się na siłach, mogą wziąć udział w zawodach na dystansie 1/8 triathlonu (475 m pływania/22,5 km jazdy rowerem /5,275 km biegu). Cała impreza odbędzie się w centrum miasta. Uczestnicy przepłyną wybrany przez siebie dystans w rzece Brda, przebiegną trasę wzdłuż rzeki Brdy oraz przejadą rowerem dystans 45 km lub 22,5 po szybkich asfaltowych drogach. Oficjalna strona zawodów: www.bydgoszcztriathlon.pl


Organizatorzy biegu „terenowa masakra” promują swoje zawody hasłem „jesteś gotowy na najtrudniejszy bieg w swoim życiu?”. Bieg odbędzie się 7 czerwca i do wyboru są dwa dystanse: bieg z przeszkodami na trasie 5 kilometrów oraz 10 kilometrów. Organizatorzy zapowiadają niezłą zabawę w błocie oraz przeszkody, dzięki którym odkryjemy granice swoich możliwości. Na trasie spodziewać się można błota, piasku, przepraw przez rzekę i jeziora oraz przeszkód, które jak na razie owiane są tajemnicą. Rejestracja na zawody rozpoczęła się 15 stycznia. Opłaty za udział w biegach są zróżnicowane i zależą od terminu, w którym się zapiszemy. Pierwsze 50 osób z potwierdzeniem wpłaty płaci 69 zł. Osoby, które zapiszą się do 15 marca płacą 79zł, po tym terminie opłata wynosi 89zł. Decydując się na udział w zawodach po 15 kwietnia zapłacimy 99zł a do 15 maja 99zł. Im bliżej terminu, tym drożej dlatego cena za udział w biegu po 15 maja wynosi 129zł. W dniu zawodów opłata startowa wyniesie 159zł. Więcej informacji znajdziecie tutaj.


By przygotować się do tegorocznych biegów mamy wiele możliwości. Potrenować można podczas bydgoskiej edycji Parkrun w każdą sobotę o godz. 9.00. Udział w biegu jest bezpłatny, wystarczy się jedynie zarejestrować na stronie http://www.parkrun.pl/rejestracja/. Nasz czas przebiegnięcia dystansu 5 kilometrów zostanie zmierzony, a wynik zapisany na stronie internetowej. Również w Myślęcinku mamy możliwość wspólnego treningu pod hasłem „biegaj z nami”. Start w każdą niedzielę o godz. 11.00 przy Karczmie Kujawskiej.
Jeśli jeszcze nie zaczeliście biegać to przeczytajcie: Biegać czy nie biegać, oto jest pytanie.


Ja już poczyniłam pierwsze kroki, by spełnić moje noworoczne postanowienie. Zapisałam się na Triathlon Bydgoszcz. Jest to duża motywacja do tego, by uprawiać sport regularnie i poprawiać swoje wyniki. Trzymajcie kciuki! A tymczasem ja trzymam kciuki za Was :)

1 komentarz:

  1. A ja zawitam do Bydgoszczy 15 marca na RUN Myślęcinek nocny też mi chodzi po głowie w zeszłym roku biegłam po raz pierwszy w Nocnej Piątce w Krynicy Górskiej i złapałam flow :) Pozdrawiam biegowo :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Pomorzanka na Kujawach , Blogger