czwartek, 14 maja 2015

Najbliższy weekend w Bydgoszczy- będzie się działo!

Wiosna w pełni a atrakcji w mieście co nie miara. Przygotowałam dla Was propozycje na spędzanie wolnego czasu będąc akurat w weekend 15- 17 maja w Bydgoszczy. Atrakcji jest wiele, więc myślę że każdy znajdzie coś dla siebie.


JUWENALIA

Jak co roku studenci odebrali klucze do miasta i zawładnęli całą Bydgoszczą. Już od poniedziałku mogliśmy zauważyć na ulicach mnóstwo osób zbierających kasę na tak zwane piwko. Ehh gdzie te czasy... A tymczasem wieczorami rozbrzmiewa w mieście muzyka. Wiele artystów czeka na nas również w weekend. Uniwersytet Technologiczno- Przyrodniczy przygotował dla każdego coś dobrego. W piątek zagra bowiem Leo Che, Junior Stress i MIG. W sobotę na scenie UTP zobaczymy Braci Figo Fagot.

NOC  MUZEÓW 2015

Już w sobotę odbędzie się Noc Muzeów, a co za tym idzie, czeka na nas wiele atrakcji.
Przede wszystkim do wszystkich muzeów można będzie wejść całkowicie za darmo w godzinach 17.00- 1.00. A poniżej podaję Wam dodatkowe atrakcje.


Spichrze nad Brdą

W Spichrzach nad Brdą przy ulicy Grodzkiej będzie można "odszyfrować Bydgoszcz". Przygotowano dla nas grę turystyczną poświęconą Marianowi Rejewskiemu. Dla najlepszych czekają nagrody. Poza tym będzie można wziąć udział w warsztatach komiksu i ilustracji, zrobić sobie zdjęcie z Tytusem, Romkiem i A'Tomkiem. Czekają na nas również liczne wystawy artystyczne przygotowane specjalnie na tą okazję. 

Zbiory Archeologiczne

Ulica Mennica 2 przeniesie nas w czasy Średniowiecza. Każdy, kto zjawi się w tym miejscu w godz. 17.00- 19.00 będzie mógł zaprojektować swój własny herb. Poza tym, dowiemy się, jakimi narzędziami posługiwał się kat. Po godz, 22.00 zostanie udostępniona wszystkim zwiedzającym wystawa, z której dowiemy się, jak wyglądała Bydgoszcz w Średniowieczu i w czasach nowożytnych.

Europejskie Centrum Pieniądza

Pokaz walk i musztry średniowiecznej lekkiej piechoty, warsztaty władania orężem, pokazy składania kolczugi, wyrób świec i praca na krośnie tkackim- to wszystko czeka na nas przy ul. Mennica 4 w Europejskim Centrum Pieniądza. Na ekspozycji Dzieje Pieniądza dowiemy się o funkcjach pieniądza w czasach średniowiecza. Wieczorową porą wszyscy obecni dowiedzą się więcej na temat funkcjonowania Mennicy Bydgoskiej w latach 1594- 1688.

Galeria Sztuki Nowoczesnej

Idą dalej ul. Mennica dojdziemy do Galerii Sztuki Nowoczesnej, gdzie dla wszystkich zainteresowanych polską sztuką nowoczesną czeka wiele atrakcji. Dzieci będą mogły stworzyć wspólnie kilkumetrowe dzieło. W Galerii ujrzymy także film o utraconych dziełach sztuki. 

Dom Leona Wyczółkowskiego

Nie lada gratka czeka na najmłodszych w Domu Leona Wyczółkowskiego przy ul. Mennica 7. Animowana lalka oprowadzi dzieci po wystawie. Nasze pociechy będą miały okazję rozwiązać zagadaki związane z  Domem Leona Wyczółkowskiego. Na nie czekają także wielkoformatowe puzzle.


Exploseum

Na sali wystaw czasowych odbędzie się wernisaż prezentujący życie sportowe żołnierzy w niewoli niemieckiej oraz książkę o obozach polskich jeńców na terenie III Rzeszy i krajów okupowanych. Dla osób chcących aktywnie spędzić czas czeka gra terenowa "Odkryj tajemnicę D.A.G.Fabrik Bromberg". Każdy będzie miał również możliwość samodzielnego zwiedzania budynku 1153 oraz 1145.

UMYSŁ PRZYŁAPANY

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wraz z Galerią Rondo przygotowali dla nas wystawę interaktywną. W dniach 15- 17 maja w Centrum Handlowym Rondo zarówno najmłodsi, jak i dzieci odkryją nieznane nam dotąd tajemnice mózgu. 

FESTYN EKOLOGICZNY

Na Wyspie Młyńskiej w sobotę odbędzie się festyn pod hasłem "Segregujesz Odpady- zyskujesz". Celem festynu jest uświadomienie mieszkańcom Bydgoszczy, jak ważna jest selektywna zbiórka odpadów. Każdy będzie mógł przynieść ze sobą posegregowane odpady, które będzie mógł wymienić na talon na zakup roślin ogrodniczych. Dzięki uprzejmości Straży Miejskiej będziemy mogli obejrzeć pokaz tresury i posłuszeństwa psów. Oprócz tego dla odwiedzających przygotowano liczne atrakcje, takie jak np. miasteczko Family Parku, pokaz udzielania pierwszej pomocy, przestrzenna gra planszowa i pokaz pracowni Profesora Ciekawskiego.

NOC MUZEÓW W BIBLIOTECE

Ciekawą propozycję przygotowała dla nas Biblioteka Główna podczas Europejskiej Nocy Muzeów. Każdy, kto odwiedzi bibliotekę w sobotę, będzie miał możliwość bezpłatnego założenia karty bibliotecznej.  Dodatkowo w Bibliotece Głównej odbędzie się kiermasz taniej książki. Gdy udamy się na ulicę Długą 39 będziemy mieć możliwość zwiedzania Biblioteki Bernardynów oraz introligatorni.


Jak widzicie sami, atrakcji w mieście będzie wiele. Więc warto już dziś zaplanować sobie tak wolny czas, by skorzystać z tych darmowych atrakcji. 

3 komentarze:

 1. Super zestawienie Agnieszko :) Będzie się działo, znać, że Bydgoszcz kwitnie pod względem kulturalnym. Serdecznie pozdrawiam :)

  p.s . Terenowa Masakra już niedługo ... :) Będzie się działo :) Już ponad 1000 osób jest zapisanych :) Do zobaczenia na tej imprezie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. a więc to tak wygląda Bydgoszcz? jejku, serio? nigdy nie byłam w tym mieście i chyba nawet nie widziałam żadnych zdjęć stamtąd, a przysięgam - prawie jak Kopenhaga albo Trondheim. muszę, muszę się tam wybrać!

  swoją droga, nie wiem, czy mnie pamiętasz, ale jestem z bloga kochajaclato.blogspot.com, przeniosłam się i działam teraz jako Autopogoń. jeśli masz ochotę śledzić, zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż ma się ochotę tam pojechać i pozwiedzać. Pozdrawiam z Torunia! smallcitylife.pl

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Pomorzanka na Kujawach , Blogger